Mert Ata Gümrükleme

Gümrük Müşavirliği

1997 yılında kurulan firmamızın dış ticaret konusunda ki hizmet anlayışı çağımızın normları içerisinde değerlendirilerek hizmet felsefemizi bilgi denklemi üzerine kurduk.Ancak;gelişen teknoloji ve bilişim çağında bütün değişim ve dönüşümlere entegre olmak ve bu çerçevede müşterilerimizin uluslar arası alanda yapacağı dış ticaret konusunda ve bu evrelerde karşılaşacağı sorunları çözmek hatta bu sorunlarla asla müşterilerimizi karşı karşıya gelmemelerini sağlamak. İthal ve ihraç edeceği ürünlerin uluslar arası pazar arenasında ürünün hangi yöntem ve usuller çerçevesinde dolaştığını anlatmak ve yapacağı Pazar araştırmasıyla ilgili kaynak ve fonlardan faydalandırmak transfer edeceği dövizi ve yurtdışında mal bedeli olarak getireceği dövizin Türk parası koruma kanunu çerçevesinde işlemlerini takip ve sonuçlandırmak ürünlerinizin uluslar arası taşımasında düşük maliyetli lojistik hizmetleri sağlamaktır.

4458 Sayılı Gümrük Kanunu Türkiye siyasi sınırları içerisinde dış ticaretinize yön vermek ve sonuçlandırmak günümüz Türkiye'sinde dış ticaret konusunda gerek sanayicimiz gerek tüccarımız tabiri caizse karanlıkta el yordamıyla yürümektedir.Yani;dış ticaret konusunda eksik bilgi ve işleyişe sahip olduğundan dolayı karanlıkta el yordamıyla yürümeye benzemektedir.Gerek kamu personeli gerek şirket yöneticileri eksil bilgi olduğundan dolayı sorumluluk almaktan korkarlar.Bunun da bilimsel tanımı reaktif düşünce tarzıdır.Bu korku işleri ağırlaştırmakta ve ağırlaşan işler ciddi zararlar doğurmaktadır.Bu zararlar özelde sanayicimiz ve tüccarımızın ve genelde ülkemizin gerek ekonomi bakımından gerek iş kaybı bakımından zarar görmesini yol açmaktadır.

Yukarıda tespit edilen hata ve anlayışların giderilmesi aşamasında Mertata Gümrük Müşavirliği tam da bu etapta devreye girmektedir.Çünkü;Mertata iş hayatını bilgi denklemi üzerinde kurmuştu. Proaktif bir anlayışla işleri takip eder ve yönetir.Yönetmek başlı başına bir bilim dalı olmakla birlikte iş bilgisini akla eklemek değil;akla karıştırmak gerektiğinin bilincinde olduğundan işi yönetirken düşük maliyet üretimi büyütmekteki öneri ve sunumlarıyla ilgili kurum ve kuruluşlar arasında güveni tesis etmek işi yönetmek zamanı kara dönüştürmektir.

- İşi yönetmek sağlıklı ve huzurlu bir ortam yaratmaktır.

- İşi yönetmek bilgiyle tanışmaktır.

- İşi yönetmek zamanı kara dönüştürmektir.

- İşi yönetmek reaktif değil proaktif düşünmektir.

- İşi yönetmek maliyeti düşürmek vizyon ve kariyer sahibi olmak demektir.Bütün

- bunlar la birlikte MertAta Gümrük Müşavirliği'ni tercih etmek sadece iş akışını realize etmek demek değildir. Mert Ata Gümrük Müşavirliği sürekli yeniliğe ve değişime açık olduğundan hizmet verdiği yenileşmeye de zorlamaktadır.


YARARLI ADRESLER
T.C.RESMİ GAZETE GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI EKONOMİ BAKANLIĞI İSTANBUL GÜMRÜK MÜŞ.DERNEĞİ İSTANBUL SANAYİ ODASI İSTANBUL TİCARET ODASI T.C.MERKEZ BANKASI İSTANBUL TEKS.VE KONF. İHRACATÇILAR B.